Azjatycka Noc Muzeów

zapraszamy:Sobota, 19 maja 2018, godz. 18:00
miejsce:Biblioteka Publiczna Miasta Marki

warsztaty podróżnicze w bibliotece

19 maja (sobota) Biblioteka Publiczna Miasta Marki w godz. 18:00 – 22:00 AZJATYCKA NOC MUZEÓW Z Anną Jaklewicz- z wykształcenia archeologiem, z zamiłowania podróżniczką i antropologiem, autorką książek podróżniczych. Z pasją realizuje się również prowadząc warsztaty podróżnicze dla dzieci i rodzin 19 maja – IV Marecka noc Muzeów -Biblioteka Publiczna Miasta Marki zaprasza na podróż po Azji z Anną  Jaklewicz (www.annajaklewicz.pl)   Zaczynamy o 18:00!

Rytm zajęć trwających łącznie 3 godz:
1.Pokaz slajdów - Indonezja - 40 min
.
2. Część praktyczna - Indonezja - 40 min. INDONEZJA – KRAJ RÓŻNORODNOŚCI Indonezja to ponad siedemnaście tysięcy wysp, trzysta grup etnicznych i siedemset języków. Podczas zajęć ruszymy w głąb dżungli na spotkanie z orangutanami, zanurkujemy w oceanie podglądając życie gigantycznych płaszczek i dowiemy się gdzie żyją smoki. Odwiedzimy też wioski na morzu zamieszkałe przez Morskich Cyganów oraz domy Toradżów – górali z wyspy Celebes. Po pokazie zdjęć wykonamy elementy ludowych strojów mieszkańców Indonezji.

3. Przerwa - 30 min       - wrócimy do Europy na pizzę J

4. Pokaz slajdów - Chiny - 40 min.CHIŃSKI NOWY ROK Podczas Święta Wiosny czyli Chińskiego Nowego Roku, Chińczycy dekorują domy kaligrafiami z życzeniami pomyślności, a na ulicach odbywają się parady i pokazy fajerwerków. Obchody kończy Święto Latarni, kiedy to ulice miast ozdabiane są kolorowymi lampionami. Po pokazie zdjęć z Chin przybliżającym nam kulturę Państwa Środka i noworoczne tradycje, będziemy kaligrafować chińskie znaki lub zrobimy papierowe lampiony. Sprawdzimy też czy posługiwanie się pałeczkami jest trudne i czy stożkowe kapelusze są wygodne.

5. Część praktyczna - Chiny - 40 min.

Obowiązują zapisy pod nr 22 781-11-44 lub w Bibliotece na Lisa Kuli 3A