"Z widokiem na rodzinny dom"

zapraszamy:Czwartek, 8 lutego 2018, godz. 18:00
miejsce:Biblioteka Publiczna Miasta Marki

spotkanie autorskie

Serdecznie zapraszamy na poetycki wieczór autorski Klaudii Natalii Jaissle.

Do 2009 roku mieszkanka Marek. Urodziła się w 1982 roku w rodzinie Zofii i Pawła Chojnowskich. Uczęszczała do Szkoly Podstawowej nr 2 w Markach im. Żołnierzy Armii Krajowej w Markach, studiowała w Instytutecie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwerytetu Warszawskiego oraz w ramach Programu MOST na Uniwersytecie Jagiellońskim. Mieszka i pracuje w Dusseldorfie w Zachodnich Niemczech.

Od 2007 roku, w trakcie studiów, zaczęła tworzyć krótkie formy poetyckie nazwane Kroplami w 2014 roku ukończyła pisać wiersze z cyklu Pomiędzy odnoszące się do doświadczeń emigracyjnych, jak i do stanu podróżowania, również w sferze duchowej. Zostały one wydane w jednym zbiorze Krople & Pomiędzy w roku 2015 i w tym samym roku były zaprezentowane jesienią w ramach VIII-ego Festiwalu Poezji Słowiańskiej. Spotkanie odbyło się w Domu Poloniii oraz w Muzeum Literatury na Starym Mieście w Warszawie.

Wiosną 2017 r. w ramach XVII-ego Światowego Dnia Poezji UNESCO Klaudia Jaissle zaprezentowała w języku polskim, niemieckim, francuskim i włoskim swój drugi, świeżo wydany po polsku i po niemiecku zbiór poezji pt.: Widok zawierający trzy cykle: Widokówki - zainspirowane przyrodą i południowym słońcem Włoch, Mielniki - inspirowane pobytem nad polskim morzem oraz Patrząc na Krzyź, w którym zaprasza czytelnika do refleksji nad sferą duchową.

Festiwał Poezji Słowiańskiej i Światowy Dzień Poezji UNESCO odbyły się pod kierunkiem Aleksandra Nawrockiego - ich twórcy i organizatora przy współpracy Redakcji POEZJA dzisiaj, którego to czasopisma jest twórcą i redaktorem naczelnym.

Na początku 2018 roku ukazał się kolejny zbiór poetycki Paleta barw, zawierający cykle wierszy: Szkice z natury, Zarys, Siciliana, powstałe w latach 2015-2017, dedykowany mężowi poetki, Philippe Jaissle, zapraszający czytelnika na podziwianie natury, jest także kolejna próbą odnalezienia się we współczesnym świecie. Ostatnia część tegoż zbioru zamyka w sobie zaskakujące wrażenia z pobytu na Sycylii, gdzie autorka znajduje w głębi duszy zarówno odpowiedzi, jak i kolejne pytania na poprzednio odkryte tematy.

Zbiory wierszy Klaudii Jaissle zostały wydane w Wydawnictwie Książkowym IBiS. Aleksander Nawrocki. Wiersze i eseje poetki ukazały się na stronach czasopisma POEZJA dzisiaj. Wiersze na język niemiecki tłumaczyła - Anna Zamolska, na włoski - Joanna Kalinowska, na francuski - Michelle Jaissle oraz na język angielski - Danuta Błaszak. Poetka była zapraszana na swoje spotkanie autorskie w Polsce, w Niemczech i we Włoszech.

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa