Prawo Marcina w Markach

opublikowano:Piątek, 8 marca 2024, godz. 15:30

Spotkanie autorskie z Marcinem Kruszewskim

Wczorajszego wieczoru sala widowiskowa Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego wypełniła się po brzegi dziećmi i młodzieżą za sprawą zaproszonego przez Bibliotekę Marcina Kruszewskiego – twórcy największego profilu prawniczego w Polsce o nazwie Prawo Marcina.

Marcin, prawnik z zawodu, codziennie opowiada w sieci między innymi o prawach uczniów, odpowiadając na zadawane mu pytania. Według niego nie ma głupich czy błahych pytań i każde zasługuje na odpowiedź.

Podczas spotkania, poprowadzonego przez Przemysława Portachę – przyjaciela Marcina, studenta prawa oraz twórcę profilu To już historia - dowiedzieliśmy się, w jaki sposób profil Marcina zaistniał w sieci oraz dlaczego pochyla się on nad prawami najmłodszych, wyjaśniając im zawiłości skomplikowanych przepisów prawnych. Usłyszeliśmy również o niedawno wydanej przez niego książce pt. "Prawo Marcina. Znaj swoje prawa w szkole" – poradniku skierowanym do szerokiego grona małoletnich odbiorców.

Potwierdzeniem popularności Marcina była ogromna kolejka do autora w celu zdobycia autografu i zrobienia sobie wspólnego zdjęcia. Marcin nikogo nie pominął, dla każdego znalazł chwilę, a podpisy składał nie tylko w książce, ale również na etui telefonu czy... kamieniu!

Na koniec spotkania panowie otrzymali drobne upominki od burmistrza Miasta Marki – pana Jacka Orycha, który objął wydarzenie honorowym patronatem.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Biblioteka Publiczna Miast Marki