Finał Majówki z wierszem

opublikowano:Wtorek, 31 maja 2022, godz. 15:30

"Przyjaciel na dobre i na złe"

Wielki finał XV Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Majówka z wierszem !!!

Po kilku latach przerwy udało nam się wrócić do niezwykle barwnego i wesołego konkursu jakim jest „Majówka z wierszem”, w tym roku pod hasłem ”Przyjaciele na dobre i na złe”. Wydarzenie kierowane jest do dzieci z mareckich podstawówek z klas I-III. Gospodarzem tegorocznej edycji była Szkoła Podstawowa nr 3, a organizatorami Biblioteka Publiczna Miasta Marki oraz biblioteka szkolna przy SP 3 w Markach.

Wyłonione w elimanacjach szkolnych dzieci prezentowały wybrane przez siebie utwory poetyckie z literatury dziecięcej przed jury w skład którego wchodziły:

Beata Szczypkowska –Dyrektor SP 3, Katarzyna Chilińska - Smoleń – nauczyciel bibliotekarz, Anna Chojecka – Radna Miasta Marki, bibliotekarz, Agnieszka Rżewska –Pasek p.o. Dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta Marki, przewodnicząca jury.

Po cudownych, pełnych humoru  wystąpieniach wielce utalentowanych J  małych uczestników jury (po bardzo burzliwych naradach) wyłoniło laureatów konkursu. W oczekiwaniu na werdykt dzieci spędziły czas na zabawie z animatorami z Wyspy Animacji.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a każdy uczestnik wydarzenia dyplom z podziękowaniem za udział.

Kierujemy serdeczne podziękowania do nauczycieli bibliotekarzy z bibliotek szkolnych, ponieważ to one przeprowadzili pierwsze etapy konkursu w swoich placówkach, a także przygotowały uczestników do prezentacji w finale „Majówki z wierszem” oraz Pani Beacie Szczypkowskiej Dyrektor SP 3 w Markach i Pani Małgorzacie Małkiewicz za gościnę i ciepłe przyjęcie!

Kolejna edycja już za rok – spotkamy się w Szkole Podstawowej nr 1 w Markach!

Wydarzenie objęte było Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Marki.