Mała Książka - Wielki Człowiek

opublikowano:Wtorek, 15 września 2020, godz. 13:46

Kontynuacja projektu

Z radością informujemy naszych małych czytelników, że kontynuujemy udział w projekcie Instytutu Książki, który realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej promującej czytelnictwo „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Każde dziecko w wieku 3 – 6 lat, które jest już naszym czytelnikiem bądź zapisze się do biblioteki, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie dla biblioteki, jak i dla dzieci oraz rodziców jest bezpłatny.