Superniania w Bibliotece

opublikowano:Czwartek, 30 stycznia 2020, godz. 14:20

spotaknie autorskie

24 stycznia naszym gościem była Pani Dorota Zawadzka czyli Superniania - pedagog, psycholog, spec od trudnych spraw wychowawczych.
Prawie każdy z nas zmaga się na co dzień z trudnymi sytuacjami wychowawczymi. Często z niewiedzy, w dobrej wierze, zaślepieni miłością do dziecka popełniamy błędy a później chciałoby się zawołać cytując tytuł książki: "Pani Doroto! Dziecko mi się popsuło!". Na spotkaniu z autorką padło wiele pytań nurtujących naszych czytelników-rodziców. Interesowano się na przykład dlaczego maluchy gryzą i biją innych, jak ustrzec dzieci przed zagrożeniami płynącymi z sieci internetowej lub co zrobić kiedy nastolatki nie chcą się uczyć i sprzątać własnego pokoju. Pani Dorota z chęcią i wrodzoną energią odpowiadała na pytania. Podkreślała, że trzeba kochać własne dziecko ale trzeba je również LUBIĆ ,co jest dobrym startem w rozwiązywaniu trudności. Spotkanie trwało długo. Pojawiały się wciąż nowe ,ważne i angażujące tematy. Trudno było nam się rozstać z superpomocną "Zawadzką na kłopoty" ale nadszedł czas powrotu do domu i nowego spojrzenia na nasze dzieci i rodziny.
Pani Doroto! Dziękujemy i do zobaczenia!