Nowoczesna Filia Biblioteki Publicznej Miasta

opublikowano:Poniedziałek, 9 grudnia 2019, godz. 11:59

w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym!

O takich miejscach słyszeliśmy i często marzyliśmy.
Teraz je mamy! Nowoczesna, przestronna i jasna Filia Biblioteki Publicznej Miasta Marki w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym otworzyła swe podwoje dla czytelników. 26 listopada odbyło się wielkie otwarcie, na którym gościliśmy przedstawicieli Rady Miasta Marki: przewodniczącego Pawła Pniewskiego, v-ce przewodniczącą Komisji Oświaty Kultury i Sportu Annę Chojecką, prezesa Mareckich Inwestycji Miejskich Piotra Grubka oraz dyrektorów mareckich szkół i przedszkoli. Naszą radość z nowego, pięknego obiektu dzieliliśmy też z koleżankami i kolegami z okolicznych bibliotek a szczególnym wyróżnieniem była obecność przedstawicieli Biblioteki Wojewódzkiej i Powiatowej.
Spotkanie rozpoczęła dyrektor biblioteki Małgorzata Rowicka a zaraz po niej wystąpili mali czytelnicy z klas pierwszych scenką ”Dziwna przygoda w bibliotece”.
Ich występ wzbudził sympatię i żywe oklaski gości. Gratką dla czytelników było spotkanie autorskie z Marleną Rytel, która mieszka i tworzy właśnie w Markach. Autorka z humorem opowiadała o swoich książkach, tych dla dorosłych i tych dla dzieci, odpowiadała na pytania publiczności i podpisywała swoje publikacje. Po prezentacji pani Rytel goście oglądali naszą bibliotekę a dzięki uprzejmości zarządu MCER-u mieli także okazję zwiedzić cały nowoczesny kompleks: salę widowiskową, basen, halę sportową. Przy kawie i ciastku świętowaliśmy i cieszyliśmy się z tego pięknego miejsca.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, ciepłe słowa i prezenty! Drodzy czytelnicy serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszej filii – trzeba to zobaczyć!

Filia Biblioteki Publicznej Miasta Marki
Budynek MCER ul. Wspólna 42