Spotkanie dla młodzieży z poetką i plastyczką

opublikowano:Środa, 30 października 2019, godz. 12:05

Klaudię Jaissle

W ubiegły czwartek gościliśmy u siebie poetkę i artystę plastyka, pochodzącą z Marek panią Klaudię Jaissle oraz młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Markach. Tematem spotkania była oczywiście twórczość pani Klaudii, której fragmenty mogliśmy poznać słuchając wierszy autorki. Poetka od blisko 10 lat mieszka w Niemczech, dlatego jednym z wątków spotkania było życie na emigracji, trudne początki, zachowanie i poczucie własnej tożsamości oraz tęsknota za bliskimi w Polsce. Jesienna wizyta poetki w Polsce była związana z , organizowanym przez Aleksandra Nawrockiego – m.in. wydawcę i redaktora naczelnego miesięcznika „Poezja dzisiaj”, organizatora Festiwalu Poezji Słowiańskiej, którego efektem jest ,wydany w języku polskim i włoskim, zbiór wierszy 12 wybranych poetów polskich i 12 włoskich. Jedną z wspaniałej dwunastki z Polski jest … Klaudia Jaissle. Marecka młodzież w skupieniu i z ciekawością słuchała pani Klaudii. Uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć niektóre z prac plastycznych naszego gościa, które znajdują się na okładkach tomików wierszy jej autorstwa.