aplikacji dla rodziców - Parenting Hero

opublikowano:Piątek, 14 czerwca 2019, godz. 13:33

w Bibliotece Publicznej Miasta Marki

Miło nam poinformować, że przystąpiliśmy do projektu MythicOwl, który umożliwia dostęp do aplikacji dla rodziców – Parenting Hero. Aplikacja ta powstała w oparciu o treści zaprezentowane w książce Joanny Faber (córki Adele Faber) oraz Julie King „Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały. Poradnik przetrwania dla rodziców dzieci w wieku 2-7 lat”. Książka jest kontynuacją bestsellerowej serii „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”.
Aplikacja zawiera wszystkie kluczowe metody prezentowane w książce i pozwala je utrwalić oraz przećwiczyć w innowacyjny sposób - za pomocą 17 interaktywnych scenek. Scenki są podzielone na 4 kategorie tematyczne: „Radzenie sobie z uczuciami”, „Zachęcanie do współpracy”, „Rozwiązywanie konfliktów” oraz „Wyrażanie pochwał i uznania”. W każdej kategorii znajdziemy kilka scenek obrazujących typowe sytuacje problemowe z dzieckiem w roli głównej. Po wstępie, zawierającym opis sytuacji, jesteśmy poproszeni o wybór preferowanego przez nas sposobu reakcji (spośród 3 opcji). Każdy wybór skutkuje odmiennym, dalszym ciągiem rozwoju sytuacji. Na końcu każdej scenki znajdziemy podsumowanie merytoryczne.
Bezpłatne kody , pozwalające na pobranie aplikacji na telefony/tablety wyłącznie z systemem android dostępne są już w naszej Bibliotece. Zapraszamy zainteresowanych rodziców.