Trzy życzenia

opublikowano:Piątek, 7 czerwca 2019, godz. 13:15

...czyli magiczne spotkanie z baśnią

Bajka " O rybaku i złotej rybce" była kanwą spotkania małych czytelników w bibliotece, w czasie którego mali  (i duzi :) ) uczestnicy wykonali maskotkę i zapoznali się z bohaterami  książeczki. Ludową opowieść po raz pierwszy spisali w 1812 roku bracia Grimm, ale animatorki z Em-Ka EVENT oparły warsztaty na puszkinowskiej wersji popularnej bajki. Podczas gdy dzieci w magiczny sposób wyczarowywały swoje złote, lśniące cekinami  rybki, prowadzące zajęcia starały się pokazać dzieciom, co jest dobre, a co złe. Czytane fragmenty bajki niosły morał, że chciwość i ślepe dążenie do bogactwa nie popłaca. Najważniejsze w życiu zaś są dobroć, skromność i pracowitość.  Tworzenie barwnych łusek, błyszczących oczu rybek i ich kolorowych „welonów” dostarczyły dzieciom dużo wrażeń, uśmiechu i radości. Na koniec spotkania uczestnicy wypowiedzieli swoje 3 najskrytsze życzenia. Trzymamy kciuki, by wszystkie się spełniły :) Być może złote rybki, które wraz z dziećmi opuściły naszą bibliotekę, spełnią jeszcze marzenia innych mieszkańców naszego miasta?