Mareckie ulice i uliczki

opublikowano:Piątek, 31 maja 2019, godz. 14:32

Poznajcie finalistów 12 edycji konkursu

Zakończyła się 12 edycja konkursu „MARECKIE ULICE I ULICZKI "LITERACKA MAPA MIASTA" przeprowadzona przez nauczycieli- bibliotekarzy szkół mareckich  oraz Bibliotekę Publiczną Miasta Marki. Jak co roku konkurs skierowany był do uczniów naszych szkół podstawowych oraz gimnazjum.  Młodzi mieszkańcy mieli za zadanie zrobienie sobie zdjęcia z nazwą ulicy zawierającą nazwisko określonego pisarza wraz z jego autorską książką.

Jury konkursowe przeanalizowało 51  nadesłanych prac fotograficznych.  Oceniono w nich inwencję, styl i zaangażowanie autorów poszczególnych zdjęć. Wyłoniono wygranych i wyróżnionych w dwóch kategoriach wiekowych. Wyjątkowo w tej edycji jury nie przyznało pierwszego i drugiego miejsca w kategorii uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej i III klas gimnazjum.

Wszystkim uczestnikom konkursu nagrody oraz dyplomy uroczyście wręczyli przedstawiciele jury konkursowego: Agnieszka Lużyńska (przewodnicząca  Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta Marki), Jarosław Jaździk (przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji) oraz Małgorzata Rowicka (dyrektor biblioteki). Uroczystości towarzyszyła wystawa pokonkursowa. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom!

A oto laureaci 12 edycji konkursu „MARECKIE ULICE I ULICZKI "LITERACKA MAPA MIASTA"

Prace uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej:

I miejsce –   Jakub Kwiatkowski , SP 1 , kl. IVc

II miejsce – Pola Wojciechowska, SP 1, kl. IVa

III miejsce – Kacper Marcinkowski, SP 1, kl. IVc

Wyróżnienia:

Agata Pleta – SP 5, kl. IV

Wojciech Szota – SP 1. Kl. IVc

Paulina Zientara – SP 2, kl. IVc

Kornelia Starzyńska – SP 1, kl. Vb

Prace uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej i klas III gimnazjum:

I miejsce – nie przyznano