Azjatycka Noc Muzeów

opublikowano:Poniedziałek, 21 maja 2018, godz. 16:55

fotorelacja

Mamy nadzieję, że sobotnia Noc Muzeów zostanie w pamięci osób, które wybrały naszą bibliotekę oraz spotkanie z podróżniczką i archeolożką Anną Jaklewicz.
W pierwszej część programu Pani Anna zabrała nas w fascynującą podróż po Indonezji.
Dowiedzieliśmy się gdzie żyją smoki, czyli warany z Comodo, zanurkowaliśmy w oceanie podglądając życie ogromnych płaszczek zwanych mantami oraz dowiedzieliśmy się skąd wzięła się nazwa "orangutan"? - od dwóch słów: "orang" to człowiek, a "gutan" to las.
Odwiedziliśmy wioski na morzu zamieszkałe przez Badżo czy Morskich Cyganów oraz domy Toradżów, górali z wyspy Celebes.
Wszyscy wykonaliśmy naszyjniki symbolizujące pomyślność po czym przenieśliśmy się do Europy na pyszną pizzę, której sponsorem była Telepizza z Marek przy ul. Kościuszki 36.

W drugiej części wieczoru udaliśmy się do Chin. Podróżniczka przywitała nas "NI HAO" czyli po prostu " dzień dobry" w języku chińskim.
Rozmawialiśmy o Chińskim Nowym Roku, o tym jak Chińczycy dekorują domy kaligrafami z życzeniami pomyślności, a na ulicach odbywają się parady i pokazy fajerwerków.
Poznaliśmy znaki chińskie, które umieściliśmy na własnoręcznie zrobionych lampionach.
Z pokazu slajdów dowiedzieliśmy się gdzie rośnie ryż i nauczyliśmy się używać pałeczek.
Obserwując reakcje naszych małych gości oraz ich rodziców wycieczką do Azji, Pani Anna Jaklewicz zaraziła wielu z nas swoją pasją do tego cudownie kolorowego i różnorodnego kontynentu.

Zapraszamy do obejrzenia zamieszczonej galerii.