Abecadło - czyli warsztaty z Laurą Łącz

opublikowano:Wtorek, 7 lutego 2017, godz. 16:13

.

„Cztery pory roku” i „Abecadło” – dwie książeczki dla najmłodszych stanowiły kanwę spotkania z Laurą Łącz, które odbyło się w mareckiej bibliotece. Piosenkami i wielkiej aktorskiej urody recytacjami wierszy własnych i znanych i uznanych autorów jak Julian Tuwim, Jan Brzechwa i Aleksander Fredro pani Laura uraczyła naszych małych czytelników. Uraczyła dosłownie – bo to była uczta oglądać tę znaną aktorkę , kiedy zrobiła niemalże przedstawienie teatralne recytując „Małpę w kąpieli” i inne wiersze – głównie z ZOO Jana Brzechwy.  Uczestnicy warsztatów poznali też opowiadanie o kózkach bliźniaczkach z książeczki „Cztery pory roku”- autorstwa Laury Łącz , które autorka przeczytała tak sugestywnie, że na sali wypełnionej prawie 70- tką dzieci było cicho, jak makiem zasiał. Opowieściom o teatrze i jego kulisach, spektaklach ze znanymi postaciami polskiej sceny uczestnicy przysłuchiwali  się z nie mniejszą uwagą. Wracając do literackiej kariery aktorki okazało się, że już jako znana postać sceniczna skończyła polonistykę, żeby spełnić swoje marzenia o pisaniu. Marzenie to realizuje równie profesjonalnie jak swoją karierę sceniczną. Laura Łącz ujęła wszystkich ciepłem, klasą i … niebiańską cierpliwością, wpisując dedykacje dziesiątkom małych wielbicieli jej talentów. Jej książki dla dzieci znaleźć można w zbiorach w Markach, Pustelniku i Strudze – zapraszamy i polecamy!

Pani Lauro! Dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na recital dla dorosłych 3 marca o godz. 18:00 w naszej bibliotece.