Spotkanie z Danielem Olbrychskim

opublikowano:Czwartek, 1 września 2016, godz. 12:16

3 września w Pałacyku Briggsów

3 września 2016 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił dniem Narodowego Czytania .To już piąta edycja akcji. W tym roku będziemy czytać „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.  Biblioteka Publiczna Miasta Marki zaprasza na Narodowe Czytanie w Markach, które odbędzie się w pałacyku Briggsów  przy ul. Piłsudskiego 96 (siedziba Zespołu Szkół nr 1) w godz. 14:00-20:00. zapraszamy wszystkich mieszkańców do spędzenia z nami czasu w tę nietypową sobotę. Przyjść można w dowolnej chwili , dla wszystkich starczy czasu, żeby przeczytać głośno  fragment cudownej powieści polskiego noblisty.  Na każdym przyniesionym przez uczestników akcji egzemplarzu „Quo vadis” złożymy okolicznościowy, pamiątkowy stempel, który otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej.

Zapraszamy również dzieci dla których zaplanowaliśmy warsztaty tworzenia wielkich baniek mydlanych o godz. 14:15 i w godz. 15:00-18:00Podwórko wyobraźni” – bajkowy plac zabaw dla Edukacyjnych Zabaw Kreatywnych, które poprowadzi Michał Malinowski z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. W ciągu trzech godzin dzieci odbędą BAJKOPODRÓŻE (przedstawienie inspirowane bajkami z różnych części świata, poznają SKARBY STAROPOLSKICH ZAMKÓW  budując je z klocków MuBaBao, przeniosą się do KRAINY BAJKOSTWORÓW – miękkich wypychanek różnej wielkości od 0,5 do 4 metrów – do skakania, ciągnięcia, chowania i zabaw. Będą również PAPIEROBAJKI – warsztaty ilustracji i książeczek PRZESTRZENNYCH (więcej informacji na stronie:www.mubabao.pl)

O 17:00 zapraszamy na SPOTKANIE AUTORSKIE Z DANIELEM OLBRYCHSKIM

Mamy nadzieję, ze pogoda dopisze, ale na deszczową aurę mamy alternatywę.

Serdecznie zapraszamy